Czym jest thin content?

Od kiedy algorytmy Google ( z RankBrain na czele ) coraz więcej uwagi poświęcają treściom znajdującym się na stronie publikacja wysokiej jakości contentu nabiera jeszcze więcej sensu. Faktyczna wartość treści znajdujących się na stronie www jest teraz przecież jednym z kluczowych składników rankingowych. Ma wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Wiele osób jednak popełnia często błąd i zamiast publikować content który da jakąś wartość dodaną klientom stosuje tak zwany thin content. W tym artykule postaramy się wam zatem przybliżyć czym jest thin content.

thin content

thin content

Zacznijmy zatem od początku i odpowiedzmy sobie na pytanie czym jest thin content? Otóż mowa tutaj o wszystkich błędach które wpływają na niskiej jakości treści. Poniżej zajmiemy się analizą tego co może wpływać na to iż dane treści będzie można określić jako thin content.

Po pierwsze mowa tutaj o wszelkiego rodzaju automatycznie generowanych treściach na stronie www. Na przykład gdy twórca kopiuje fragmenty innych publikacji niemal w całości nie dodając od siebie żadnej wartości. Tego rodzaju publikacja zostanie potraktowana właśnie jako automatycznie wygenerowana. Inną zła praktyką jest wstawianie tekstów z języka angielskiego lub też niemieckiego które zostały automatycznie przetłumaczone przez różnego rodzaju narzędzia służące do tego celu. Korzystanie z efektu pracy automatycznych translatorów jest dozwolone jedynie w przypadku zostanie on uprzednio zweryfikowany przez osobę znającą dany język.

Innym błędem które sprawi iż dany content zostanie określony jako thin jest zbyt duże nasycenie tekstu słowami kluczowymi. W przypadku długich publikacji jest to raczej dozwolone. Jeżeli jednak przy krótkim tekście przesadzimy z ilością słów kluczowych będzie to od razu widoczne i sprawi, że nasz tekst znacząco straci na jakości nie tylko w oczach algorytmów Google ale też samych klientów. Tworząc zatem treści miejmy na uwadze, że najważniejsze aby były one użyteczne dla odbiorców. Dopiero na dalszym planie starajmy się wpleść w tekst istotne dla nas słowa kluczowe.

Kolejnym czynnikiem który sprawia iż dany content można oflagować jako thin content jest stosowanie ukrytych treści. Najczęściej odbywa się to poprzez zmianę wyglądu danego tekstu za pośrednictwem stylów CSS. Tekst będzie absolutnie niewidoczny dla oczu czytelnika jednak jak najbardziej obecny na stronie. Tego typu zachowanie może zostać potraktowane przez algorytmy wyszukiwarki jako black hat SEO i skutkować może nałożeniem dotkliwej kary.

Mamy nadzieję, że nakreśliliśmy wam czym jest thin content i teraz będziecie mogli skutecznie unikać wpisów które podpadały by pod tego rodzaju kategorię.