Darmowe sposoby na promocję sklepu www

Stworzenie sklepu www i zadbanie o jego sprawne działanie to dopiero pierwszy krok do sprzedaży w internecie. W czasach ogromnej konkurencji bardzo ciężko jest się wybić ze swoją ofertą na tle innych. Niezbędne jest zainwestowanie w działania z zakresu pozycjonowania ( jak na przykład pozycjonowanie lokalne ) oraz rozpoczęcie kampanii marketingowej. Istnieje wiele płatnych sposobów na to aby zareklamować sklep www. Co jednak gdy na początku naszej działalności nie dysponujemy zbyt wielkim budżetem? Na szczęście istnieją pewne darmowe sposoby na to aby zareklamować własny sklep online. W tym artykule podpowiemy zatem jak wyglądają darmowe sposoby na promocję sklepu www.

Darmowe sposoby na promocję sklepu www

reklama sklepu www

Po pierwsze będzie to własny blog powiązany ze sklepem www. Prowadzenie tego rodzaju bloga to idealny sposób na pozyskanie klientów. Publikowanie interesujących artykułów pozwoli zainteresować się klientom oferowanym przez Ciebie towarem. Prowadząc bloga trzeba jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Najważniejsze jest wybranie odpowiedniej platformy na której oprzecie swojego bloga. Obecnie istnieje kilka darmowych jak i płatnych rozwiązań. Jedną z najpopularniejszych platform do blogowania jest obecnie WordPress którego najlepiej będzie postawić na domenie sklepu. Przykładowy adres może więc wyglądać tak – adresklepuwww/blog.

Podczas prowadzenia bloga ogromną wagę odgrywa systematyczne dodawanie wpisów. Bez tego nie będziesz w stanie utrzymać uwagi klientów na dłuższą metę.

Kolejnym miejscem gdzie za darmo można zareklamować sklep www są fora branżowe. Postaraj się zarejestrować na forach związanych z twoją branżą i tam za pomocą oficjalnego profilu swojego sklepu udzielaj merytorycznych porad i udzielaj się w dyskusjach. Każdy użytkownik któremu udzielisz wartościowej porady to potencjalny klient dla twojego sklepu. Aktywne udzielanie się na forach w dłuższej perspektywie czasu potrafi przełożyć się na znaczące zwiększenie sprzedaży w sklepie.

Żyjemy w erze materiałów graficznych i multimediów dlatego innym znakomitym pomysłem na darmową reklamę jest założenie firmowego kanału w serwisie YouTube. Serwis ten pozwoli Ci na publikowanie prezentacji czy też mini recenzji oferowanych produktów. Zwróć uwagę aby twoje filmy miały dobrze przygotowany tytuł, były opatrzone logo twojego sklepu oraz posiadały atrakcyjne wizualnie miniatury.

Następnym miejscem które można wykorzystać do darmowej reklamy są media społecznościowe. Mają one ogromny potencjał i pozwalają w łatwy sposób dotrzeć do ogromnej bazy klientów. Co prawda najpopularniejszy obecnie serwis społecznościowy czyli Facebook zachęca aby korzystać z jego płatnej metody na promowanie treści o nazwie Facebook Ads jednak odpowiednie prowadzenie firmowego profilu pozwoli również dotrzeć do sporej grupy klientów.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...