Sprzedawać w Internecie można na bardzo wiele różnych sposobów. Można założyć własny sklep internetowy i to za jego pośrednictwem docierać do klientów. Istnieje też możliwość skorzystania z już funkcjonujących serwisów aukcyjnych, które każdego dnia odwiedza ogromna liczba internautów. W dzisiejszym artykule dowiesz się gdzie sprzedawać w internecie, aby dotrzeć do odpowiednich klientów.

gdzie sprzedawać w internecie

Dzisiaj postaramy podpowiedzieć gdzie sprzedawać w Internecie.

Obecnie na Polskim rynku dostępne są trzy tego rodzaju platformy aukcyjne. Znacząco różnią się zarówno pod względem funkcjonalności, klientów do których są kierowane jak i opłat związanych z korzystaniem z nich. Przyjrzyjmy się zatem czym różnią się od siebie popularne platformy jak Allegro, eBay oraz Amazon.

Na początek co nieco o kwestiach formalnych związanych z korzystaniem z danego serwisu aukcyjnego. eBay obecny jest w tym momencie w 14 krajach na całym świecie. Oferuje jedną uniwersalną platformę międzynarodową dostępną pod adresem ebay.com. Jeżeli zatem chcesz rozpocząć przygodę ze sprzedażą na eBay musisz skorzystać z lokalnej wersji serwisu ( w tym wypadku polskiej ). Odstępstwem od tej reguły jest sytuacja gdy posiadasz adres zamieszkania w innym kraju. Sam proces rejestracji jest bardzo prosty i jedynym prawdziwym wymogiem jest posiadanie konta w serwisie Paypal.

W przypadku serwisu Amazon również cały proces rejestracyjny jest niezwykle prosty. Potrzebne będą nam jednak karta kredytowa, numer telefonu oraz dane rejestracyjne naszej firmy. Rejestracja w brytyjskiej wersji serwisu która obecnie dostępna jest dla naszych rodaków daje możliwość sprzedaży w pięciu krajach europejskich. Anglii, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech i Francji.

Również rejestracja na Allegro jest bardzo prosta. Główną różnicą jest to czy zdecydujemy się na rejestrację konta zwykłego czy też firmowego. W przypadku drugiej opcji zyskamy dostęp do dodatkowych narzędzi pomagających w sprzedaży.

Koszty sprzedaży w internecie

Przejdźmy teraz do kosztów sprzedaży w poszczególnych serwisach. W serwisie eBay średnie koszty prowizji to 1,7% w przypadku polskiej wersji serwisu i około 10% w przypadku zagranicznych wersji ebay’a.

W przypadku Amazona jeżeli nie sprzedajemy więcej niż 35 produktów miesięcznie to poniesiemy opłatę w wysokości £0.75 od każdego sprzedanego przedmiotu. Jeżeli sprzedajemy jednak więcej musimy wykupić konto profesjonalne które kosztuje 25 faunów miesięcznie.

Jeżeli chodzi o Allegro to obecnie serwis dąży do tego, aby nie pobierać już opłat za wystawianie przedmiotów. Skupia się głównie na zarabianiu poprzez prowizje od sprzedaży, a te zależą w znacznym stopniu od tego w jakiej kategorii zamierzamy sprzedawać nasz towar. Obsługa Allegro jest niezwykle prosta dzięki wprowadzeniu nowych, mobilnych aukcji jednak sama opłacalność sprzedaży zależy już w dużym stopniu od tego jaki asortyment zamierzamy sprzedawać.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...