Jakich metod unikać podczas pozycjonowania?

Wiele osób starających się pozycjonować swoją stronę na własną rękę nie jest świadoma jak nawet małe błędy mogą negatywnie wpłynąć na pozycje stron. Wiele technik jest błędnie rozumiana lub też niewłaściwie stosowana. W związku z tym w poniższym artykule postaramy się wam podpowiedzieć jakich metod unikać podczas pozycjonowania stron internetowych.

Jakich metod unikać podczas pozycjonowania?

Jakich metod unikać podczas pozycjonowania?

Jednym z częściej pojawiających się błędów jest błędne zastosowanie instrukcji ,,noindex” przeznaczonej dla robotów wyszukiwarki Google. Noindex to nic innego jak jedna z dostępnych wartości meta tagu robots. W przypadku domyślnych wartości tag ten może przyjąć wartość ,,index” jak i ,,follow”. Jeżeli zatem przypisana jest pierwsza ze wspomnianych wartości Google dostaje wyraźny sygnał, że ta podstrona ma być widoczna w wynikach wyszukiwania. W przypadku wartości ,,follow” natomiast robot wyszukiwarki dostaje informacje, że może podążać za wspomnianym linkiem. Poprawnie przygotowany wpis mówiący, że podstrona ma zostać zaindeksowana powinien zatem wyglądać następująco.

<meta name=”robots” content=”index, follow”>

Inny błąd to źle dobrane wpisy w pliku robots.txt. Zadaniem tego pliku jest identyfikacja tych obszarów witryny które mają nie być dostępne dla robotów crawl’ujących podstrony. Jednym z podstawowych błędów jest tutaj całkowite zablokowanie dostępu dla robotów. Może się to zdarzyć wtedy gdy zamiast instrukcji ,,allow” wpiszemy polecenie ,,disallwo”. Zatem poprawnie dodany wpis dający dostęp do witryny w pliku robots.txt powinien prezentować się jak poniżej.

User-agent: *
Allow: /

Następnym błędem który pojawia się nad wyraz często jest zapętlenie przekierowań typu ,,301″ na stronie. Może się tak zdarzyć na przykład gdy na stronie został kiedyś wdrożony certyfikat SSL. Wtedy oczywistym jest, że chcemy aby dany serwis dostępny był w wynikach wyszukiwania jedynie pod jednym adresem. Trzeba zatem zdecydować się na wersję z www lub też bez i przekierować całość przy pomocy funkcji redirect ,,301″. Jeżeli jednak popełnimy błąd w ustawieniach tych przekierowań możemy niechcący stworzyć pętlę przekierowań. W takiej sytuacji strona z www kierować będzie na stronę bez www a ta znowu na stronę z www. Zbyt duża ilość przekierowań zostanie w takiej sytuacji wykryta przez roboty Google i w konsekwencji nie będzie zaindeksowana.

Więcej...  Jakich zasad przestrzegać przygotowując dobry content?