W jaki sposób znaleźć strony z linkami dofollow?

W obecnych czasach pozycjonowanie stron internetowych w dużym stopniu opiera się na publikacji wysokiej jakości treści na stronie, które zaangażują użytkowników oraz odpowiednich profilach linków jakie będą prowadzić do danej strony. Sposobów na które można podejść do pozyskiwania owych linków jest całkiem sporo. Niezaprzeczalnie jednak można stwierdzić, że najbardziej cenne są te odnośniki które zostały opatrzone atrybutem ,,dofollow”. Wiele osób kupuje nawet gotowe listy zawierające strony które zezwalają na publikację takiego odnośnika. My wychodzimy jednak z założenia, że lepiej dać komuś wędkę i nauczyć go samodzielnego wyszukiwania tego rodzaju stron niż ,,rybę” w postaci gotowej listy witryn. Zatem z niniejszego artykułu dowiecie się w jaki sposób znaleźć strony z linkami dofollow.

W jaki sposób znaleźć strony z linkami dofollow?

W jaki sposób znaleźć strony z linkami dofollow?

Pierwszym krokiem powinno być upewnienie się, że nasza przeglądarka internetowa zawsze podświetli nam strony gdzie występują linki typu dofollow. Jak to zrobić? Otóż najprościej będzie skorzystać z odpowiedniego dodatku do używanej przez na przeglądarki. W przypadku FireFoxa może to być plugin o nazwie Quirk SearchStatus natomiast użytkownicy Chroma mogą wykorzystać CheckMyLinks. Pozwoli wam to nawet przypadkiem natknąć się na witrynę która umożliwi publikację linków dofollow w przyszłości.

Kolejną metodą jest wyszukiwanie stron po footprintach. Chodzi o to, że strony które korzystają z tego samego skryptu mają również wspólną cechę którą jest podpis z informacją na jakim skrypcie opiera się dana witryna. Zatem jeżeli na przykład wszystkie witryny oparte na Joomla pozwalały by na wstawianie linków typu ,,dofollow” w komentarzach to mielibyśmy możliwość ich wyszukania w Google przez użycie zapytania typu ,,site based on Joomla” itd.

Innym podejściem do tematu jest szukanie stron www które wykorzystują wtyczki zmieniające domyślne linki typu nofollow w sekcji komentarzy na te typu dofollow. Tego rodzaju pluginy dostępne są w WordPressie. Następnie wystarczy znając nazwę wtyczki wpisać polecenie „inurl:wp-content/plugins/sem-dofollow” aby odnaleźć witryny które je wykorzystują.

To tylko niektóre z możliwych metod na pozyskanie linków typu ,,dofollow”. Mamy nadzieję, że okażą się jednak dla was pomocne.