Jaki wpływ na pozycjonowanie ma hosting?

Zakładając pierwszą stronę w internecie musisz zawsze posiadać dwie rzeczy. Pierwszą jest domena która będzie kierować do twojej witryny a drugą hosting na którym znajdować się będą wszystkie pliki odpowiedzialne za prawidłowe wyświetlanie strony oraz baza danych ze wszystkimi wpisami. Z początku może wydawać się, że te dwie składowe nie powinny mieć większego znaczenia podczas pozycjonowania naszej strony www. Jak się jednak okazuje nic bardziej mylnego. W tym artykule wytłumaczymy wam zatem jaki wpływ na pozycjonowanie ma hosting, na którym znajduje się wasza strona.

Jaki wpływ na pozycjonowanie ma hosting

Jaki wpływ na pozycjonowanie ma hosting

Otóż hosting jest bardzo newralgicznym punktem pod względem funkcjonowania całej strony internetowej. W końcu to od szybkości podzespołów serwera na którym umieszczone są nasze pliki zależy szybkość ładowania się strony ( pisaliśmy o tym niedawno w artykule o tym jakie są główne przyczyny wolnego ładowania się strony www ) oraz jej niezawodność. O tym ostatnim wielu posiadaczy stron mogło przekonać się podczas ogromnej awarii hostingu w serwisie Home.pl.

Tak więc odpowiednia przestrzeń dyskowa na hostingu pozwoli nam na przechowywanie wielu wysokiej jakości zdjęć czy plików oraz zapewni, że nawet podczas wzmożonego ruchu na stronie nie będziemy musieli obawiać się problemów z jej funkcjonowaniem.

Jednak samemu podjęciu hostingu można przyjrzeć się też z innej perspektywy. Tej stricte nakierowanej na pozycjonowanie. Istnieją bowiem w ofercie wielu firm usługi o nazwie hostingu SEO. Czym właściwie jest coś takiego?

Otóż tego rodzaju usługi w głównej mierze skierowane są do agencji które specjalizują się w pozycjonowaniu stron. W ramach wykupionego abonamentu agencja oprócz klasycznego dostępu do miejsca na serwerze ma możliwość wykorzystania większej puli adresów IP. To właśnie na nich można postawić nowe witryny które stanowić będą trzon zaplecza pozycjonującego.

Jeżeli zatem zależało by wam na stworzeniu rozległego i rozbudowanego zaplecza do działań pozycjonerskich to tego tego typu usługa może być warta rozważenia. W przeciwnym przypadku lepiej każdą stronę postawić na osobnym hostingu.