Jak unikać pozycjonowania typu Black Hat SEO?

Co należy rozumieć pod pojęciem Black Hat SEO? Mowa tutaj o technikach pozycjonowania które są zwyczajnie nie zgodne z wytycznymi Google. Teoretycznie tego rodzaju działania mogą pomóc nam uzyskać lepsze wyniki ale jeżeli zostaniemy przyłapani na ,,gorącym uczynku” to konsekwencje mogą być dużo bardziej dotkliwe niż potencjalne korzyści jakie planowaliśmy odnieść. W tym poradniku podpowiemy wam jak unikać pozycjonowania typu Black Hat SEO.

black hat seo

black hat seo

Czym zatem dokładnie jest Black Hat SEO? Otóż na tego rodzaju pozycjonowanie składają się różnego rodzaju metody i techniki których głównym założeniem jest obejście obostrzeń jakie nakłada Google.

Jednym z przykładów Black Hat SEO może być na przykład zbyt duże przesycenie treści na stronie słowami kluczowymi. Takiego rodzaju zjawisko nazywa się keyword stuffing. Chodzi tutaj o użycie jak największej ilości słów kluczowych w danym fragmencie tekstu. Wszystko po to aby uzyskać lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania. Kolejną techniką należącą do Black Hat SEO jest tak zwany cloaking. Chodzi tutaj o zaprezentowanie robotom wyszukiwarki Google zupełnie innych treści niż te jakie widzą standardowi użytkownicy. Następną metodą może być ukrywanie treści na stronie w celu wprowadzenia robotów wyszukiwarki w błąd. Tego rodzaju działania mogą być na przykład uskuteczniane poprzez zmianę rozmiaru czcionki na zerową. Dodatkowo kolorowanie jej białym fontem na tle również białego tła.

Kolejną z technik z gatunku Black Hat SEO jest stosowanie niejawnych przekierowań. Chodzi tutaj o przekierowanie klienta na zupełnie inny adres URL niż w jego oryginalnym żądaniu, bez jego jakiejkolwiek wiedzy.

Do metod Black Hat SEO zaliczyć należy też duplikowanie treści, czyli zamieszczanie na własnej stronie tekstów czy też artykułów w niezmienionej formie z zupełnie innego źródła. Lepiej postawić na swoje własne, unikalne opracowania. Jeżeli nie wiecie jak tworzyć tego rodzaju treści to może nasz poradnik jak przygotować dobry content na stronę www okaże się pomocny.

Mimo, że wspomniane techniki Black Hat SEO mogą przynieść w krótkim czasie pożądane rezultaty to jednak już w dłuższej perspektywie czasu ich stosowanie może okazać się niezwykle bolesne dla naszej strony www. Wykrycie przez Google stosowania tego rodzaju nieuczciwych praktyk może doprowadzić do bardzo drastycznego spadku pozycji lub też całkowitego wykluczenia z wyników wyszukiwania.

Jeżeli Google nałożyłoby karę na naszą stronę to czeka nas długi i nie zawsze skuteczny proces odwoławczy. Musicie być zatem świadomi, że stosowanie technik z gatunku Black Hat SEO jest praktycznie zawsze całkowicie nieopłacalne. Jak mówi mądre przysłowie – uczciwość zawsze popłaca.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...