W dzisiejszych czasach sklepy internetowe stają się coraz  bardziej popularne. Wpływa na to ogromna wygoda takiej formy zakupów, nie wymaga to od kupującego wychodzenia z domu, można zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze rzeczy z każdego miejsca i o każdej porze, potrzebny jest jedynie dostęp do Internetu. Jest to idealna alternatywa do tradycyjnych form sprzedaży. Jednak takich sklepów internetowych powstaje coraz więcej, a zatem jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym?, jak wyróżnić się na tle innych, aby dotrzeć do jeszcze większej ilości odbiorców? Oto kilka sposobów.

Funkcjonalność i wygląd sklepu internetowego

Nie od dziś wiadomo, że wygląd jest bardzo istotny, znaczna ilość ludzi jest wzrokowcami, a zatem taki sklep od pierwszego „kliknięcia” musi zachęcać swoim designem.

 • Przejrzystość – treści umieszczone w sklepie muszą być czytelne, dostępne dla każdego
 • Wersja mobilna sklepu – z dnia na dzień rośnie ilość posiadaczy urządzeń mobilnych. Posiadanie wersji mobilnej sklepu albo nawet osobnej aplikacji stanie się na pewno dodatkowym atutem sklepu, wyróżni go na tle innych.
 • Zdjęcia produktów – każdy oferowany produkt powinien być przedstawiony na wysokiej jakości zdjęciach. Najczęściej odbiorca najpierw patrzy na zdjęcie, a dopiero później na treść, stąd też tak ważne jest prawidłowe wyeksponowanie produktu na zdjęciach.
 • Nowoczesny design strony – sama strona sklepu powinna zachęcać do jej korzystania, obrazować to, że firma idzie „z duchem czasu”. Cały sklep powinien być logicznie uporządkowany, a poruszanie po nim jak najbardziej intuicyjny.
 • Podział na kategorie i podkategorie – dla wygodniejszego i bardziej intuicyjnego poruszania się po stronie sklepu, oferowane produkty powinny być umieszczone w odpowiednich kategoriach, a później w podkategoriach. Zapobiega to wrażeniu bałaganu na stronie, które z pewnością skutecznie mógłby zniechęcić kupującego. Klient w takim sklepie na pewno się nie zgubi i w przyszłości będzie chciał ponownie z niego skorzystać.
 • Rekomendacje sklepu – klient lubi wiedzieć, które przedmioty są najczęściej sprzedawane lub najbardziej polecane. Sprawia to, że klient, czasami nawet i podświadomie, skłania się do zakupu tych właśnie produktów. Kreuje to w kupującym zaufanie do danej firmy i produktu.

Kluczowym czynnikiem wpływającym na zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym jest wygląd i funkcjonalność strony. W pierwszej kolejności trzeba o to zadbać, stanowi to swego rodzaju fundament dobrego sklepu internetowego.

jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym

Prezentowanie produktów

 • Język – nie powinno używać się zbyt skomplikowanych słów, trzeba zadbać o to, aby treść dotarła do jak największej grupy odbiorów. Trzeba założyć, że taki sklep internetowy może chcieć odwiedzić wykształcony prawnik z długim stażem pracy, ale również nastolatek, który ma niezbyt dobre wyniki w nauce. Musimy zadbać o to, żeby przekazywana treść była zrozumiana przez każdego.
 • Opis produktu – opis jest bardzo istotnym elementem, decyduje czy klient kupi dany produkt czy też nie. Opis powinien być jak najbardziej zachęcający, przedstawiać wszystkie zalety produktu. Jednak należy pamiętać również, że taki opis nie może być zbyt długi, powinien być jak najbardziej zwięzły i zawierać wszystko co chce się przekazać. Nie można doprowadzić do sytuacji, w której odbiorca czułby się znudzony. W takiej sytuacji z pewności próbowałby kupić podobny produkt u konkurencji.
 • Formy płatności – klient musi mieć świadomość, że ma różne możliwości zapłaty za zakupiony produkt.
 • Formy wysyłki – w tej kwestii, im więcej możliwości, tym większa satysfakcja potencjalnego klienta.
 • Promocje, bonusy – nie ma nic bardziej zachęcającego niż promocja, lub jakaś zniżka przy kolejnych zakupach.

sprzedaż ecommerce

Reklama, marketing

 • Media społecznościowe – obecnie bardzo ważną rolę odgrywa obecność w social mediach. Stworzenie profilu np. na Facebooku czy Instagramie dodatkowo wpłynie na zwiększenie liczby kupujących. Dzięki portalom społecznościowym znacznie zwiększa się grupę docelową.
 • Reklama – można zwrócić się również do firm, które profesjonalnie zajmują się reklamą i promowaniem stron internetowych, w tym również sklepów internetowych. Jedną z takich firm może być firma zajmująca się pozycjonowaniem w Krakowie.

Oto kilka sposobów, które z pewnością wpłyną na zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym. Na początku trzeba zadbać o sam wygląd strony, następnie trzeba skupić się na przedstawieniu produktów, ich opisach, zdjęciach. Ważne są również wszelkiego rodzaju udogodnienia dla klienta, w tym różnorodność form wysyłki i płatności. Jeśli chcesz przyciągnąć dodatkowych klientów, stwórz profile w mediach społecznościowych i zaproponuj bonusy, zniżki. Jeśli jednak nie chcesz lub nie masz czasu się tym zajmować, zwróć się do firm, które zajmują profesjonalnie zajmują się reklamą, na pewno pomogą ci w usprawnieniu funkcjonowania sklepu i zwiększenia sprzedaży.

social media wspomaga sprzedaż

Znasz już wszystkie informację na temat „Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym” – Teraz do dzieła!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

Loading...
Więcej...  Objawy zhackowanego systemu CMS opartego na WordPress