Jakich metod nie używać do pozycjonowania stron www?

Google cały czas usprawnia swoje algorytmy odpowiedzialne za wyniki pozycjonowania. Informowaliśmy was o tym jakiś czas temu pisząc o algorytmie RankBrain. Dzięki pomocy sztucznej inteligencji wyszukiwarki mogą zatem coraz lepiej radzić sobie z podejrzanymi metodami pozycjonerskim. Z tego też względu wszyscy specjaliści SEO starają się obecnie przykładać ogromną uwagę do prowadzonych działań i dbać o jakość linków jak i treści publikowanych na stronie. W tym artykule podpowiemy wam zatem jakich metod nie używać do pozycjonowania stron www.

jakich metod seo nie stosować

jakich metod seo nie stosować

Pozycja danej strony w wynikach wyszukiwania zależy od bardzo wielu czynników. Są one tak naprawdę znane wyłącznie osobom odpowiedzialny za stworzenie algorytmu pozycjunojącego. Z tego też względu niektóre metody pozycjonowania które jeszcze jakiś czas temu przynosiły bardzo dobre rezultaty obecnie mogą być całkowicie nieskuteczne. Zdarza się, że mogą w ekstremalnych przypadkach skutkować nawet nałożeniem przez Google kary. Z tego też względu prowadząc działania z zakresu SEO należy starać się aby były one zgodne z wytycznymi Google. Poniżej przedstawiamy metody pozycjonerskie jakich obecnie lepiej unikać.

Po pierwsze mowa tutaj o tak zwanych systemach do wymiany linków. Pozyskanie wysokich jakościowo linków jest trudne i należy do procesów które będą zazwyczaj rozłożone w czasie. Istnieją jednak osoby które nie należą do cierpliwych i chcąc uprościć ten proces pozyskując  linki w sposób automatyczny. Niestety okazują się one bardzo niskie jakościowo. To w połączeniu z dużą ich ilością może skutkować nałożeniem kary na stronę docelową.

Kolejną metodą której należy obecnie unikać jest wykorzystanie PresselPages. Tak zwane precle to imitacja portali na których za niewielkie opłaty finansowe można umieścić artykuł wraz z odnośnikami do innej strony. Zazwyczaj tego rodzaju strony są bardzo niskiej jakości i jeżeli przesadzimy z ilością odnośników z tego rodzaju witryn to możemy spodziewać się przykrych konsekwencji. Dodatkowo w przypadku tego rodzaju publikacji bardzo częstą praktyką jest tworzenie jednego rodzaju treści które praktycznie w niezmienionej formie trafia potem na inne strony.

Inną metodą która może powodować kary to ukrywanie treści na stronie. Wielu pozycjonerów próbuje oszukać wyszukiwarki internetowe i ukrywa część treści w kodzie strony. Dla zwykłego użytkownika są one całkowicie nie widoczne ale roboty wyszukiwarek już mogą je zaindeksować. Tego rodzaju praktyka może po wykryciu spowodować nałożenie bardzo dotkliwej kary na daną stronę.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...