Projektowanie stron www to bardzo odpowiedzialne zadanie. Tworząc stronę internetową dostrzega się wiele rzeczy na które na co dzień nie zwracamy uwagi z pozycji potencjalnego odwiedzającego. Projektowanie stron łączy web design, user experience i wiele innych rzeczy – choć brzmi to skomplikowanie to postaramy się poniżej przedstawić projektowanie stron – wskazówki, którymi warto się kierować.

projektowanie stron www

projektowanie stron www

Od czego zacząć projektowanie strony WWW

Przede wszystkim najważniejszą rzeczą jest określenie celu. Musimy określić czy strona ma mieć charakter informacyjny, czy to ma być sklep internetowy, czy portal – musimy znać rolę jaką ma odgrywać strona WWW. Najprostsza strona internetowa to tzw. landing page w wolnym tłumaczeniu strona lądowa, najczęściej służy do zbierania kontaktów i zachęcaniu użytkownika to skorzystania z naszej oferty. Gałązką, która zyskuje co raz bardziej na popularności jest one-pager. Przede wszystkim pozwala na wygodne korzystanie ze strony z pozycji urządzeń mobilnych.

Na wstępnym etapie warto pomyśleć nad kolorystyką  i gronem odbiorców do jakich powinna trafić strona.  Pamiętajmy, że nasza strona będzie indeksowana przez roboty, jednak musimy pamiętać o odbiorcach, którzy są najważniejsi. Dostosowanie strony WWW pod określono grono odbiorców, które z naszej witryny będą chcieli odczytać konkretne informacje. Taka strona musi być intuicyjna, przejrzysta oraz czytelna. Jeżeli określimy cel swojej strony i zorientujemy się na odbiorcę można zabrać się za pracę nad stroną. Przemyślenie strony na początku pozwoli zaoszczędzić sporo czasu i nerwów na kolejnych etapach tworzenia. Pamiętajmy, że najważniejsze informacje umieszczamy u góry. Mając na uwadze umieszczenie menu, który odsyła w pozostałe zakątki strony przez co jest bardziej czytelna i intuicyjna.

Pozycjonowanie strony dzięki unikalnym treściom

Jeżeli mamy już pomysł, określone grono odbiorców i typ strony to teraz warto pomyśleć nad treścią. Jest to bardzo ważny etap, który warunkuje jakość i pozycje naszej strony. Pozycjonowanie stron WWW zależy głównie od treści znajdujących się na stronie. Stworzenie unikalnych i dobrej jakości treści mocno zaowocuje w przyszłości w funkcjonowaniu strony.  Im wyższą pozycję osiągniemy w Google to grono naszych odbiorców zacznie się zdecydowanie zwiększać. Ogromnym sukcesem jest znajdowanie się w top 10 wyników wyszukiwania.

Więcej...  Czym zastąpić treści tekstowe na stronie?

Posiadając wszystkie wyżej wymienione rzeczy usiądźmy na spokojnie, zabierzmy do ręki ołówek, czystą kartkę i zabierzmy się za szkic. Nie musi on być idealny, ani pięknie zrobiony. Będzie on swoistym ułatwieniem dla Nas, lub grafika, który będzie projektował stronę. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie i pomoże w projektowaniu stron WWW. Warto też czerpać inspirację z stron już dostępnych, które nam się podobają. Zaczerpnięcie kilku detali  i pomysłów nakieruje nas w odpowiednie tory.

Atrakcyjność wizualna strony ma bardzo duże znaczenie

Dla zwiększenia komfortu dla użytkownika zaopatrzmy się w profesjonalnie zdjęcia, przygotujmy wysokiej jakości banery co uatrakcyjni naszą stroną. Jeżeli już jesteśmy na tym etapie to reszta zadzieje się sama. Dobry serwer i upragniona domena to już sukces dzięki któremu nasz biznes już jest widoczny w sieci.

Zawsze można zlecić stworzenie stron, pozycjonowanie odpowiednim firmom, które świadczą takie usługi. Dzięki nim mamy gwarancję, że nasza strona będzie bardzo profesjonalna.