Allegro to obecnie największa platforma sprzedażowa online w Polsce. Już od ponad roku wprowadza rewolucyjne zmiany równocześnie na wielu płaszczyznach. Nowe zasady – nowy regulamin na Allegro ma na celu ułatwienie kupującym zapoznanie się z przedmiotem zakupu. Dlatego priorytetem stało się dostosowanie opisów do urządzeń mobilnych, tak aby kupujący na każdym urządzeniu (na smartfonie lub na tablecie) zobaczył ten sam, czytelny opis.

Dla sprzedających oznacza to konieczność systematycznej, niełatwej pracy związanej ze zmianą istniejących ofert i z nauką obsługi nowego edytora. Ten wysiłek ma jednak określony cel: uproszczenie edycji i ułatwienie sprzedającym zarządzanie wieloma aukcjami.

Regulamin Allegro: dlaczego boimy się zmian?

Wszelkie zmiany zawsze wiążą się z koniecznością zmiany myślenia czy też podejścia do tematu. Nie inaczej jest z wymogami jakie wprowadza Allegro. Jeszcze do niedawna sprzedawcy mieli niczym nie ograniczone pole do popisu jeżeli chodzi o ilość zamieszczanych na aukcji zdjęć jak i ich układ. Wraz z wprowadzonymi obostrzeniami trzeba liczyć się z pewnymi ograniczeniami. (Takimi jak tylko kilka rozmiarów czcionek do wyboru, z góry zaplanowany układ rozmieszczenia tekstu i grafik oraz dostępna do wykorzystania liczba zdjęć oraz ich wymagana rozdzielczość ). Tego typu obostrzenia sprawiają, że wielu sprzedających musi całkowicie zapomnieć o wykorzystaniu posiadanych do tej pory zdjęć niskiej jakości i zastąpić je zupełnie nowymi, zgodnymi ze standardami Allegro.

nowy panel mobilny na allegro

Wielu sprzedających nie śledzi na bieżąco kolejnych zmian i unika czytania powiadomień,  informacji i dokumentów takich jak:

  • regulamin Allegro
  • harmonogram zmian dla ofert
  • nowe zasady dla zdjęć, tytułów i opisów przedmiotu

Taka postawa wiąże się w wielu przypadkach z myśleniem życzeniowym: „jakoś to będzie” lub z lękiem przed tym, czego jeszcze nie znamy. Rzeczywiście – ogrom zmian jakie zaplanowano i wdraża się obecnie na Allegro, może przytłaczać. Jednak tylko systematyczne dostosowywanie się do wymogów i przepisów tej platformy transakcyjnej, gwarantuje zachowanie ciągłości sprzedaży i daje szansę na osiągnięcie sukcesu w handlu online.

Aukcje mobilne na Allegro : czy zmiany są konieczne i potrzebne?

Obecne zmiany wprowadzane na Allegro mają m.in. na celu ułatwienie zakupów z wykorzystaniem urządzeń mobilnych, ujednolicenie wyglądu aukcji oraz dostosowanie ich do najnowszych zasad bezpieczeństwa. Platforma ustaliła taki harmonogram zmian, aby do końca czerwca 2018 roku wszystkie oferty w serwisie były zgodne z nowymi zasadami opisu. Dla sprzedających bardzo ważną informacją jest także zapowiedziana blokada możliwości edycji tytułu w ofertach, w których jest sprzedaż.

Odpowiadając sobie na pytanie: czy zmiana aukcji na mobilne jest konieczna i potrzebna?, należy postawić się w roli nie sprzedającego, lecz kupującego. Warto wiedzieć, że aż 89% konsumentów w Polsce deklaruje, że robiąc zakupy online zwracają uwagę przede wszystkim na prosto i czytelnie przedstawione warunki zakupu takie jak:

  • koszt i termin dostawy
  • warunki zwrotów
  • warunki reklamacji

Allegro wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom wymaga od sprzedających, aby opis przedmiotu był wyraźnie oddzielony od warunków oferty. Dlatego warunki oferty zostały podzielone na sekcje, które kupujący mogą znaleźć zawsze w tym samym miejscu.

Regulamin Allegro: pomoc czy przeszkoda dla sprzedających?

Chociaż panuje powszechne przekonanie, że regulaminy Allegro są pisane niezrozumiałym językiem i proste kwestie przedstawiają w sposób zawiły i skomplikowany, nie należy się ich bać! Allegro skrupulatnie sprawdza, czy sprzedający nie naruszają zasad i dobrych praktyk handlu online. Więc jeśli chcemy, aby nasze konto sprzedażowe cieszyło się dobrą opinią, a wszelkie ostrzeżenia i blokady omijały je szerokim łukiem, powinniśmy systematycznie sprawdzać zmiany, jakie pojawiają się w regulaminie.

Dla sprzedających szczególnie pomocne są przepisy dotyczące obowiązków użytkowników oraz opis systemu ocen konsumenckich. Ponieważ są to kwestie mające duży wpływ na sukces sprzedażowy na tej platformie. Podstawą naszej działalności na Allegro powinna być także znajomość załącznika, regulującego kwestie opłat i prowizji, aby nic nie było nas w stanie zaskoczyć w trakcie sprzedaży i rozliczeń.

Wielkie zmiany dla sprzedających na Allegro: jak sobie poradzić?

Sprzedający, którzy systematycznie dostosowywali swoje aukcje do wymogów Allegro i na bieżąco śledzili zmiany regulaminie, nie muszą się martwić o weryfikację poprawności opisów i zachowanie ciągłości sprzedaży. Jednak wielu właścicieli sklepów na Allegro z racji dużej ilości aukcji lub nieznajomości takich nowinek jak: tagi, serie produktowe, czy banery na liście ofert, mają poważny kłopot z wprowadzaniem zmian w takim tempie, jakie narzuca harmonogram ustalony przez Allegro.

Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy, jaką oferują agencje marketingowo-reklamowe. Specjaliści w zakresie sprzedaży na platformie Allegro, szybko i kompleksowo pomogą przygotować poprawne mobilne szablony aukcji. Dzięki fachowej pomocy właściciele sklepów mogą od razu korzystać z usług, jakie oferuje obecnie Allegro dla sprzedających. Łączenie produktów w wielowariantowość, uzupełnianie obowiązkowych parametrów w ofertach oraz tworzenie opisów zgodnie z nowymi zasadami, nie mają żadnych tajemnic przed specjalistami z zakresu marketingu i sprzedaży online. Szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiedni dobór narzędzi promocyjnych: kampanii kuponowych, tworzenia zestawów i udzielania rabatów, korzystania z programu Monety oraz z Allegro Ads.

Nie chcesz się martwić o swoje aukcje? Prowadzenie Allegro zajmuje Ci zbyt dużo czasu ? Jeśli potrzebujesz pomocy w związku z wielkimi zmianami na Allegro – skontaktuj się z nami już dziś!. Regulamin Allegro znamy na pamięć!

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...