Na najpopularniejszej w Polce platformie sprzedażowej – wciąż zachodzą rewolucyjne zmiany na Allegro. Dotyczą one przede wszystkim sprzedających, którzy w szybkim tempie muszą dostosować swoje oferty do wymogów i zasad, jakie określa nowy Regulamin Allegro. Najnowsze zmiany na Allegro dotyczą m.in. sposobu wznawiania zakończonych ofert oraz wprowadzenia opłaty za utrzymanie aktywnych ofert, w których od co najmniej roku nie odnotowano żadnej transakcji.

zmiany na allegro

Zmiany na Allegro dla sprzedających: ułatwienia

Wśród wielu wprowadzanych systematycznie zmian na Allegro, są takie, które bezsprzecznie ułatwią sprzedającym przeprowadzanie transakcji. Pomocna będzie z pewnością nowinka uruchomiona 13 czerwca 2018, dotycząca nowego sposobu wznawiania ofert. Pozwala zachować popularność i link do danej aukcji. Oznacza to, że sprzedający będą mogli wznawiać zakończone oferty bez utraty popularności oraz bez zmiany numeru (ID) i linka do aukcji. To rozwiązanie pozwala na pozostawienie na listach ofert tylko tych produktów, które są aktualnie dostępne. Dzięki tej zmianie zarządzanie sprzedażą będzie łatwiejsze i bardziej elastyczne, co pozwoli uniknąć nieporozumień z kupującymi na tle dostępności towaru.

Główną zaletą tego rozwiązania jest to, że jeśli sprzedający wznowi ofertę zanim minie 30 dni od jej zakończenia. Zachowa jej numer i adres www (ID) oraz popularność, wyrażoną w liczbie zakupów dokonanych w ciągu ostatnich 30 dni. Warto wiedzieć, że popularność będzie zachowana proporcjonalnie. Co oznacza, że jeśli wznowienie oferty nastąpi po 20 dniach od jej zakończenia, jej popularność będzie naliczona z ostatnich 10 dni jej trwania. Jest to szczególnie ważne dla sprzedających, których oferty plasują się najwyżej w wynikach wyszukiwania określonych za pomocą filtra popularności.

Nowy sposób wznawiania ofert ułatwi sprzedającym zarządzanie aukcjami pod kątem dostępności towaru w magazynie. Uprości również wstrzymanie sprzedaży podczas urlopu, wyjazdu lub choroby i zapewni bezproblemowy powrót do obsługi sprzedaży.

nowy panel mobilny na allegro

 

Zmiany w Regulaminie Allegro: nowe opłaty!

Już 20 i 25 czerwca Regulamin Allegro ulegnie zmianie, a dokładnie Załącznik nr 4, dotyczący opłat i prowizji. Jako pierwsze 20 czerwca 2018 zmienią się stawki prowizji w wybranych kategoriach „Zdrowie”, „Uroda”, „RTV i AGD”, „Komputery”. W drugiej kolejności 25 czerwca 2018 zostaną wprowadzone nowe opłaty za utrzymanie aktywnych ofert, w których od co najmniej roku nie odnotowano żadnej transakcji. W tych przypadkach będzie naliczana opłata w wysokości 10 groszy za każde 10 dni. Sprzedający w kategorii „Dom i ogród” oraz w kategoriach, w których obowiązują standardowe opłaty za wystawienie, nie będą obciążeni tą nową opłatą.

Dla pozostałych sprzedających oznacza to konieczność weryfikacji listy ofert pod kątem kosztów i opłacalności. Chociaż nowa opłata wprowadzona przez Allegro wydaje się stosunkowo niska. To jednak może stanowić obciążenie finansowe dla tych, którzy posiadają wiele aukcji, ale tylko pewna ich część przynosi dochody. Innymi słowy: oferty bez sprzedaży mogą po roku generować niepotrzebne koszty dla sprzedających. Można się domyślić, że Allegro tym posunięciem chce jednocześnie zwiększyć swój przychód oraz skłonić sprzedających do ograniczenia liczby aukcji. Aby kupujący łatwiej odnaleźli na platformie to, czego szukają. Docelowo wśród ofert powinny pozostać tylko te, które prowadzą do zawierania transakcji z kupującymi i przynoszą profity zarówno sprzedającym, jak i samej platformie Allegro.

Zmiany na Allegro dla sprzedających: jak sobie poradzić?

W gąszczu zmian i nowinek, pojawiających się niemal codziennie na Allegro, trudno czasem rozeznać, które dotyczą nas bezpośrednio. Regulamin Allegro, a zwłaszcza jego załączniki odnoszące się do opłat i prowizji, są systematycznie aktualizowane, lecz sprzedający rzadko sprawdzają powiadomienia i informacje o nowościach. Warto wiedzieć, że tylko śledzenie zmian na bieżąco gwarantuje zachowanie ciągłości sprzedaży i przyczynia się do sukcesu w handlu online za pośrednictwem tej platformy.

Jeśli z jakichś względów sprzedający nie są w stanie nadążyć za nowymi zmianami na Allegro, powinni skorzystać z profesjonalnej pomocy agencji marketingowo-reklamowej.

Specjaliści, obsługujący na co dzień Allegro, mają wiedzę i doświadczenie nie tylko w zakresie nowych zasad wystawiania mobilnych ofert, ale także w zarządzaniu aukcjami z uwzględnieniem wszelkich nowości i zmian, które dotyczą  sprzedających.

Skontaktuj się z nami, a wdrożymy wszystkie odpowiednie zmiany na Allegro.

Prowadzenie Allegro to coś czym zajmujemy się od lat, a więc zapraszamy do współpracy!

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...