Główne przyczyny wolnego ładowania się strony www

Istnieje wiele czynników rankingowych mających wpływ na pozycjonowanie strony www. Wolne ładowanie się strony internetowej to jedna z głównych składowych, która może sprawić, że nie będziemy w stanie uzyskać wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania Google. W tym artykule postaramy się zatem omówić główne przyczyny wolnego ładowania się strony www.

Główne przyczyny wolnego ładowania się strony www

Główne przyczyny wolnego ładowania się strony www

Pierwsza to brak optymalizacji samej strony www. Jeżeli kod witryny nie został odpowiednio zoptymalizowany to pod dużym obciążeniem nasz serwis www czy też sklep internetowy może stać się całkowicie nie funkcjonalny dla klientów przez długie czasy ładowania i wczytywania. Jak zatem upewnić się czy kod strony może mieć negatywny wpływ na prędkość jej działania? Można w tym celu zapoznać się z ,,Error logami” w cPanelu naszego hostingu lub też poprosić usługodawcę o podesłanie nam listy plików, które w największym stopniu obciążają serwer. Posiadając te dane będziemy mogli przystąpić do próby rozwiązania problemu.

Innym powodem wolnego ładowania się strony jest umieszczanie zbyt dużych grafik czy też plików CSS i JavaScript. Spora liczba niezoptymalizowanych grafik na stronie potrafi bardzo znacząco obniżyć tempo wczytywania strony www. Duże grafiki mogą też powodować szybsze zużywanie się naszego miesięcznego limitu transferu jeżeli wykupiliśmy jakiś tańszy plan hostingowy. Aby uporać się z tym problemem trzeba poddać grafiki kompresji. Do tego celu można użyć programów graficznych takich jak Photoshop czy też Gimp lub też skorzystać z dostępnych w internecie serwisów zajmujących się optymalizacją grafik. Jeżeli będziecie już zmniejszać objętość plików graficznych to nie zapomnijcie o ich odpowiedniej optymalizacji. Więcej na ten temat dowiecie się z naszego artykułu jak optymalizować obrazki na stronie pod kątem SEO

Następnym powodem wolnego wczytywania się strony może być zbyt duża ilość różnego rodzaju widgetów umieszczonych na stronie. Wtyczki związane z social mediami takimi jak Facebook czy też Instagram mogą w znacznym stopniu wpłynąć na to jak szybko działa nasza strona. Jeżeli zatem istnieje takowa możliwość to powinniśmy unikać ich stosowania na stronie.