Jak optymalizować obrazki na stronie pod kątem SEO

Bez dwóch zdań żyjemy w czasach gdy warstwa graficzna ma ogromny wpływ na to jak odbieramy różnego rodzaju treści. Świadczy o tym chociażby fakt, że Google przywiązuje coraz to większą wagę do wyszukiwania grafik. Wszędobylskie social media również w głównej mierze opierają się na różnego rodzaju grafikach i animacjach. Nic więc dziwnego, że obrazy mogą mieć też przełożenie na pozycję w wynikach wyszukiwania. W tym artykule podpowiemy wam zatem jak optymalizować obrazki na stronie pod kątem SEO.

Jak optymalizować obrazki na stronie pod kątem SEO

optymalizacja obrazków

Spójrzmy zatem na miejsca gdzie najczęściej możemy spotkać się z dużą ilością zdjęć. Są to różnego rodzaju blogi, gazety, artykuły czy też sklepy www. Nie ma praktycznie miejsca w internecie gdzie nie znaleźlibyśmy dużej ilości grafik. Zastanówmy się zatem w jaki sposób je dodawać i opisywać aby miało to pozytywny wpływ na pozycjonowanie.

Na sam początek wybór grafiki. Jeżeli mamy tylko taką możliwość to najlepiej abyśmy korzystali z własnych zdjęć i grafik. Jeżeli już decydujesz się na użycie cudzych zdjęć upewnij się iż są one dostępne do publicznego użycia. Istnieje wiele stron które udostępniają tego rodzaju zdjęcia. Można tutaj wspomnieć o takich portalach jak na przykład fickr.com czy też freeimages. Jedynym problemem tego rodzaju portali jest fakt, że inni również z nich korzystają i niektóre zdjęcia mogą często pojawiać się u różnych użytkowników publikujących w sieci. Pamiętaj również aby dodawać zdjęcia które będą wpisywać się charakter danego artykułu czy publikacji. Nie dodajesz w końcu zdjęć dla samego ich dodawania ale aby podkreślić jakiś ważny fragment swojej publikacji.

Przed samą publikacją zdjęcia należy je jeszcze odpowiednio przygotować. Po pierwsze upewnijmy się, że zdjęcie będzie posiadało odpowiednią nazwę. Warto użyć do jego opisu słów kluczowych jakich użyliśmy w danym artykule. Najbardziej kluczowe słowo powinno znaleźć się na początku nazwy pliku. Chcemy by roboty Google miały możliwość rozpoznania zawartości obrazka bez konieczności analizy jego realnej zawartości.

Kolejnym krokiem jest skalowanie obrazka. W przypadku SEO, szybkie ładowanie strony ma bardzo duże znaczenie. Pisaliśmy o tym co nieco w artykule pod tytułem jak zbadać szybkość ładowania strony www

Warto więc upewnić się, że wrzucane obrazki będą idealnie dopasowane pod względem wielkości oraz, że ich rozmiar umożliwi ich szybkie wczytanie nawet przy słabszym połączeniu internetowym.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...