Jak zoptymalizować treści graficzne na stronie pod kątem SEO?

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że skuteczne pozycjonowanie w obecnych czasach w ogromnej mierze opiera się na wysokiej jakości contentcie. Niestety często content jest błędnie rozumiany przez pozycjonerów i utożsamia się go wyłącznie z publikowanymi artykułami na stronie. Content to jednak również treści graficzne jakie można znaleźć na danej witrynie internetowej. Aby zatem w pełni wykorzystać potencjał SEO danej strony trzeba też postarać się aby treści graficzne stały na wysokim poziomie. W związku z tym w poniższym artykule podpowiemy wam jak zoptymalizować treści graficzne na stronie pod kątem SEO.

Jak zoptymalizować treści graficzne na stronie pod kątem SEO?

Jak zoptymalizować treści graficzne na stronie pod kątem SEO?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że odpowiednia optymalizacja grafik na stronie może znacząco poprawić pozycje danej strony w wynikach wyszukiwania Google. Każda strona www jest regularnie odwiedzana przez roboty wyszukiwarki które badają treści na stronie ( również obrazy i grafiki ). To właśnie te ostatnie odpowiednio zaindeksowane mogą znacząco poprawić pozycje w wyszukiwarce.

Aby jednak było to możliwe trzeba upewnić się, że grafiki na stronie posiadają atrybut ,,alt”. Jest to atrybut który ma pomóc w sytuacji gdy z jakiejś przyczyny obraz nie wyświetli się na stronie. Jest tekstową reprezentacją treści jakie przedstawiał dany obraz. W przypadku robotów Google jest to informacja o tym co tak naprawdę prezentuje dany obraz. W związku z tym warto postarać się aby w atrybucie ,,alt” pojawiły się słowa kluczowe na jakich nam zależy.

Kolejną istotną kwestią jest wypełnienie atrybutu ,,title”. Mimo, że ten atrybut jest mniej istotny niż alternatywny opis o jakim wspominaliśmy przed chwilą to nadal stanowi stosunkowo ważną informację pod kątem SEO. W tytule grafiki również warto umieścić słowo kluczowe na jakie pozycjonujemy daną podstronę naszego serwisu. Zwiększy to naszą szansę na znalezienie się strony wyżej w wynikach wyszukiwania.

Więcej...  Jakich narzędzi do pozycjonowania i analityki internetowej używać?

Nie bez znaczenia jest też optymalizacja czasu wczytywania się grafik na stronie. Więcej na ten temat możecie dowiedzieć się z naszej wcześniejszej publikacji na temat tego jak zadbać o szybkość ładowania strony www.